SZKOLENIA DLA MŁODYCH WOLONTARIUSZY PROJEKTU “GRANIE NA EKRANIE”

 

Masz między 13 a 18 lat i interesujesz się internetem, nowymi technologiami lub grami? Dobro innych jest dla Ciebie ważne? Lubisz angażować się w sprawy społeczne? Zapraszamy Cię do naszego projektu „Granie na ekranie” – zostań wolontariuszem akcji i edukuj swoje najbliższe otoczenie i społeczność szkolną!

Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych do udziału w naszych szkoleniach dla wolontariuszy. W drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 w każdym województwie odbędzie się szkolenie dla wybranych w drodze rekrutacji uczniów. Podczas spotkań dowiecie się, jak grać w gry cyfrowe, aby przynosiły nam korzyści i pomagały w rozwoju, ale także opowiemy Wam, jak uniknąć negatywnych konsekwencji zaangażowania w taką rozrywkę. 

Waszym zadaniem będzie następnie dzielenie się pozyskaną wiedzą ze swoim najbliższym otoczeniem oraz społecznością szkolną, m. in. poprzez zorganizowanie warsztatów w swojej szkole oraz np. kampanię informacyjną wśród lokalnej społeczności. 

Wierzymy w Waszą kreatywność i bardzo na Was liczymy, bo bez Waszego zaangażowania i niesienia idei dalej misja projektu „Granie na ekranie” nie ma szans na pełen sukces!

Zapewniamy, że na naszych szkoleniach nie będziecie się nudzić. Poznacie ludzi z pasją, zawrzecie ciekawe znajomości, zdobędziecie wiedzę i umiejętności, które na pewno przydadzą Wam się w dalszej nauce! Poza solidną dawką wiedzy otrzymacie od nas materiały edukacyjne, które pomogą Wam nieść idee projektu dalej. Uzyskacie także zaświadczenie o byciu wolontariuszem. Zapewniamy, że nie możemy się już doczekać, aby Was poznać!

Jak zostać członkiem grupy wolontariuszy „Grania na ekranie”?

W drugiej połowie lutego przedstawimy Wam regulamin rekrutacji oraz daty i miejsca szkoleń. Zgłoszenia dokonywać będą szkoły – każda szkoła będzie mogła zgłosić tylko dwóch uczniów i będzie musiała wyznaczyć nauczyciela lub dorosłego opiekuna, który zadba o to, abyście bezpiecznie dotarli na miejsce szkolenia. Dlatego jeśli chcecie zostać wolontariuszami akcji, już dzisiaj porozmawiajcie o tym ze swoim nauczycielem i przygotujcie krótki opis tego, jaki macie pomysł na wykorzystanie zdobytej podczas szkolenia wiedzy.