XV Konferencja OSKKO

XV Konferencja OSKKO

Pragniemy Państwa poinformować, że Fundacja Dbam o Mój Z@sięg została partnerem merytorycznym XV Konferencji OSKKO! Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty wraz z Instytutem Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje konferencję adresowaną do dyrektorów szkół, urzędników państwowych i samorządowych oraz liderów oświatowych, gdzie nasz założyciel, dr Maciej Dębski będzie mógł opowiedzieć o badaniach, które prowadzi z wspólnie z pozostałymi członkami Fundacji, we współpracy z Uniwersytetem Gdańskiem. Konferencja odbędzie się w dniach 2-4 marca 2018 roku w Krakowie.

Czym zajmuje się OSKKO? Jako największa w Polsce organizacja zrzeszająca dyrektorów szkół i placówek oświatowych, wizytatorów oraz urzędników samorządowych i kuratoryjnych prowadzi najaktywniejsze forum dyrektorskie w Europie. Forum stanowi doskonałą platformę do wymiany doświadczeń, a także do udostępniania nowych obowiązków. Codziennie tysiące dyrektorów łączą swoje wspólne siły, które pomagają im pokonywać wszelkie trudności napotykane na ich drodze. Dzięki takim działaniom można poznać tam wielu przyjaciół z różnych części Polski, by następnie móc się z nimi spotkać na żywo – na konferencjach, które są organizowane corocznie. OSKKO również udostępnia możliwość wymiany materiałów pomiędzy pracownikami oświatowych np. regulaminy, statuty, ankiety.

Celem spotkania będzie przede wszystkim doskonalenie zawodowe, integracja kadry oraz zajęcie stanowisk w kwestii prawa oświatowego, które będzie wstępem do wspólnej dyskusji na tematy, które są tematami trudnymi w czasie zmian w oświacie. Aby wszystko się udało organizacja planuje wszelkie formy doskonalenia zawodowego – wykłady, seminaria, warsztaty, aby poprzez wsparcie, rzetelną wiedzę móc sprostać oczekiwaniom systemu edukacji.

Oczywiście nas tam nie zabraknie! Podczas konferencji oprócz wykładu dra Macieja Dębskiego Fundacja Dbam o Mój Z@asięg będzie miała swoje stoisko, gdzie będą nasze materiały: Domowy kodeks, Plakaty: Problemowe Używanie Smartfonów oraz Sposoby Codziennych Rozwiązań, Książka TEK, Raport z badań pt. Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych. Szczegółowa charakterystyka zjawiska fonoholizmu w Polsce, Broszura o materiale edukacyjnym, naklejki, wizytówki i wiele, wiele innych!

 

Więcej o konferencji można przeczytać tutaj: http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2018/index.html

 

„Rozkład jazdy” całości wydarzenia: http://www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2018/harmonogram.pdf

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką *

Jesteś nowy?

Sprawdź jak możesz nam pomóc. Liczymy na Ciebie!