Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Miasto Gdynia serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w innowacyjnym projekcie społecznym pod nazwą: TU I TERAZ. ODŁÓŻ TELEFON – WŁĄCZ RELACJE.

Zakrojona na skalę ogólnopolską akcja rozpoczyna się od pilotażu w Gdyni, który potrwa do końca 2019 roku. Od stycznia 2020 roku rozpoczniemy etap ogólnopolski.

Idea TU I TERAZ

Wierzymy, że w świecie coraz bardziej zdominowanym przez nowe technologie relacja bezpośrednia i spotkanie osobiste są bardziej wartościowe niż kontakt przez internet. Jednym z niewielu momentów, kiedy możemy porozmawiać ze sobą „twarzą w twarz” jest czas wspólnego posiłku. Mamy dowody na to, że wspólnie spożywane posiłków podnosi nasz dobrostan psychiczny. Dzięki temu, że spożywamy posiłki z innymi, czujemy się bardziej szczęśliwi, zdrowiej się odżywiamy, wiemy więcej o nas samych i towarzyszach przy stole.

Z tej wiedzy narodziła się idea akcji społecznej zachęcającej do spędzania wspólnie czasu w restauracjach, klubach czy kawiarniach na rozmowach i spożywaniu posiłku, bez towarzystwa nowych technologii.

Na czym polega akcja?

Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Miasto Gdynia dostarczy do wybranych 10 restauracji specjalnie przygotowane skrzynki, do których można odłożyć swoje smartfony podczas wspólnie spożywanego posiłku. W skrzynkach znajdą się m. in. quizy, proste gry towarzyskie (Państwa Miasta, Statki) oraz „gra bez prądu” od partnera akcji, firmy REBEL.

Grupy znajomych oraz rodziny, które skorzystają ze skrzynek podczas posiłku, otrzymają zniżkę na cały rachunek, specjalne wpinki z hasłami akcji, a rodzice – dedykowany im mini poradnik jak odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii w rodzinie.

Jesteś nowy?

Sprawdź jak możesz nam pomóc. Liczymy na Ciebie!