Prezentacja projektów studentów ASP Gdańsk

Prezentacja projektów studentów ASP Gdańsk

Tydzień kampanii W ruchu drogowym #jestemoffine wypełniony był szeregiem różnych wydarzeń. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W czwartek 9.06 wielbiciele nowatorskich pomysłów i rozwiązań zebrali się w gdyńskim Infobox gdzie o godzinie 17:00 rozpoczęła się prezentacja projektów studentów Pracowni Designu Eksperymentalnego Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa pod okiem dr Marty Filsykowskiej w ramach projektu badawczego przez kilka miesięcy zastanawiali się jak design może pozytywnie wpłynąć na problem nałogowego korzystania z nowych technologii, a owoce ich pracy można było podziwiać w czasie kampanijnego eventu. Musimy przyznać, że zaprezentowane rozwiązania były naprawdę godne uwagi i wprowadziły odbiorców w duże zaciekawienie. Dajemy słowo, można było się zainspirować!

Całość dotyczyła fonoholizmu. Czas wydarzenia to naszym zdaniem szansa na dostrzeżenie tego, że na problem oddziaływać można w naprawdę różny sposób. Wszystkim widzom z pewnością zauważyć to pomogli autorzy projektów, którzy prezentując swoje innowacyjne rozwiązania ciekawie opowiadali o pomyśle na pracę, jego źródłach czyli własnych obserwacjach, aż wreszcie każdy odbiorca miał szansę zapoznać się z prototypem rozwiązania. Ciekawych na pewno zainteresuje to, że kilku studentów przed podjęciem prac zorganizowało sobie swój własny detoks, inspirując się eksperymentem POZA SIECI@. Jak wynika z opowieści autorów miało to służyć lepszemu rozpoznaniu problemu oraz było jednym z elementów przygotowań.

Pomysłowe miejsce na stoliku każdej restauracji, miejsce, w którym możemy umieścić na czas spotkana swój telefon. Co Wy na to? Fajna sprawa, a jeszcze lepsze jest to, że nie zadziała, gdy z drugiej strony nie pojawi się telefon współtowarzysza. Super- zyskujecie czas dla siebie. Zastanawialiście się kiedyś co czujecie, gdy na swoim telefonie zauważycie komunikat o 1% baterii? Pewnie część z Was w takim momencie zastanawia się gdzie może naładować swój telefon, by potem móc z niego swobodnie i w pełni korzystać. 2w1. Dzięki jednemu ze studentów i jego pomysłowości być może wkrótce stanie się to możliwe. Niezwykłe rozwiązanie poza przestrzenią zorganizowaną tak, by musiały się w niej znaleźć dwa telefony zawiera możliwość naładowania telefonu.

A gdy brakuje Wam możliwości kliknięcia czy przesunięcia kafelków na waszym telefonie, a wasza ręka sięga już po urządzenie w łatwy sposób  możecie powiedzieć stop zaopatrzając się w specjalnie przygotowaną z myślą o komforcie odbiorców układankę na książkę czy notatnik. Wówczas chcąc sięgnąć po telefon możecie sięgnąć po.. układankę z przyciskami w różnych kolorach. Pozostaje nam tylko powiedzieć: Trzymajcie kciuki za wdrożenie tych i wszystkich innych pomysłów! Dajmy sobie szansę na coś nowego.. i dobrego.

Autorem zdjęć jest Jakub Stojałowski. Dziękujemy !

MG_9236.jpg
MG_9239.jpg
MG_9244-1.jpg
MG_9252.jpg
MG_9211.jpg
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką *

Jesteś nowy?

Sprawdź jak możesz nam pomóc. Liczymy na Ciebie!